Портативні амперметричні біосенсори на основі нанокомпозитних біоселективних мембран та трьох електродних перетворювачів для визначення якості харчових продуктів та фармпрепаратів

к.б.н. Білоіван О.А., Інститут молекулярної біології та генетики НАН України

Відео записано під час проведення Міжнародної Технологічної зустрічі

 

Короткий опис:

Запропоновано високочутливі та стабільні амперометричні біосенсори для визначення глюкози і холіну на основі нанокомпозитних біомембран з використанням вуглецевих нанотрубок і наномалмазів детонаційного синтезу та триелектродних перетворювачів, виготовлених методом трафаретного друку. Біосенсори здатні виявляти глюкозу та холін з межею визначення 50 та 0,2 мМ (відповідно) у широкому діапазоні концентрацій та дозволяють проводити визначення за низького робочого потенціалу (0,2-0,5 В). Прилади є компактними і простими у використанні. Вони не змінюють своїх властивостей (декларовані чутливість та селективність) за умов зберігання при +40°С упродовж 1-6 місяців.

Переваги:

Висока чутливість та селективність аналізу, висока стабільність, низька вартість. Створена продукція забезпечує швидкий (упродовж 15 хв), чутливий та високоселективний аналіз завдяки зниженню робочого потенціалу вимірювань. Вартість одного біосенсора не перевищує 2 у.о.

Області застосування:

Експрес-моніторинг харчових продуктів та лікарських препаратів і в лабораторних умовах, і поза лабораторією.

Контактна інформація: o.a.biloivan@imbg.org.ua