Протикорозійні нанопористі пігменти для лакофарбових покриттів на основі природного цеоліту

д.т.н. Зінь І.М., Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України

Відео записано під час проведення Міжнародної Технологічної зустрічі

 

Короткий опис: 

Високоефективні протикорозійні пігменти на основі природного нанопористого цеоліту, модифіковані шляхом іонного обміну, з вмістом до 5 мас.% катіонів цинку, кальцію та інших елементів, розміром частинок 510 мкм використовуються для покращення протикорозійних властивостей лакофарбових ґрунтовок, які застосовуються для захисту сталі та алюмінієвих сплавів від атмосферної корозії. Мають оптимальні реологічні властивості та легко суміщаються з лакофарбовими зв’язуючими. 

Переваги: 

Добре диспергуються, екологічно безпечні, мають високі захисні властивості. Можуть утворювати синергічні композиції з цинкфосфатними пігментами. Висока іоннообмінна ємність та ефективна взаємодія з полімерним зв’язуючим завдяки наявності до 50 об% нанопор в пігменті. Захисна дія пігментів проявляється в момент початку підплівкої корозії. Доступна та дешева сировина. 

Області застосування: 

Модифікування алкідних, епоксидних, поліуретанових ґрунтувальних лакофарбових матеріалів, які використовуються для захисту від корозії транспортних засобів, будівельних металоконструкцій та обладнання різних галузей промисловості в атмосферних умовах. 

Контактна інформація: pokhmurs@ipm.lviv.ua , Тел./факс: +38032 2631577