Сенсорні системи для визначення афлатоксинів, фенолів та креатиніну на основі наноструктурованих молекулярно імпринтованих мембран

д.б.н. Сергеєва Т.А., Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

Відео записано під час проведення Міжнародної Технологічної зустрічі

 

Короткий опис:

Розроблені системи здатні виявляти фенол на мікотоксини групи афлатоксинів з межею визначення 50 Нм ТА 1мМ, відповідно. Сенсорні системи для медичної діагностики здатні виявляти креатинін з межею визначення 250 мкМ. Сенсорні системи працюють за принципом лакмусового папірця, є простими у використанні та компактними. Не змінюють своїх властивостей (декларовані чутливість та селективність) за умов зберігання при кімнатній температурі упродовж 12-18 місяців. Розроблені системи забезпечують швидкий (упродовж 15 хв) та високочутливий аналіз фенолів, афлатоксинів та креатиніну.

Переваги:

Створена продукція забезпечує набагато чутливіший (у 10-100 разів) та високоселективний аналіз ніж існуючі на сьогодні в Україні та за кордоном методи визначення фенолів та афлатоксинів (хроматографічні та імунохімічні методи). Сенсорна система для визначення креатиніну забезпечує набагато селективніший порівняно з традиційними методами його аналіз при подібній межі визначення. Створені сенсорні системи за кімнатної температури зберігають свої основні фізико-хімічні властивості та здатність до селективного розпізнавання аналітів упродовж 1-2 років. Вартість одного аналізу з застосуванням запропонованих сенсорних систем на основі наноструктурованих молекулярно імпринтованих полімерних мембран не перевищує 2 у.о., що є значно дешевшим порівняно з існуючими методами аналізу.

Області застосування:

Моніторинг довкілля, харчових продуктів та питної води щодо вмісту фенолу та афлатоксинів, медична діагностика (визначення концентрації креатиніну в біологічних рідинах)

Контактна інформація: t_sergeyeva@yahoo.co.uk